Psy rasowe na Psiaki.net

Wystawy psów w 2024 r.

Twój czworonóg to piękność i tylko czekasz na najbliższą wystawę psów, a skrycie marzysz o tym, że uzyska co najmniej tytuł BOB - Best of Breed?

Poniżej znajduje się lista wystaw psów rasowych, które odbędą się w 2024 r. Pamiętaj, aby dokonać rejestracji swojego psa odpowiednio wcześnie. W celu dokonania rejestracji, przejdź na stronę Związku Kynologicznego w Polsce, pobierz druk zgłoszenia i prześlij go na wskazany na stronie adres co najmniej 2-3 miesiące przed terminem wystawy.

Osoby biorące udział w wystawach zachęcamy do ich relacjonowania na łamach naszego bloga. Wszystkie materiały zostaną opatrzone stopką autorską zawierającą najważniejsze informacje na temat hodowcy.

Wystawy psów rasowych – co powinni wiedzieć właściciele?

  • Wystawy dzielą się na międzynarodowe i krajowe - odbywają się w dni wolne od pracy.
  • Wystawy psów dzielą się wg rasy, płci i wieku czworonoga - od młodszych szczeniąt aż po weteranów (powyżej 7-8 roku życia).
  • Pies wchodzący na teren wystawy musi posiadać książeczkę zdrowia oraz aktualne szczepienia, przede wszystkim na wściekliznę (min. 3 tygodnie przed imprezą).
  • Pies, wchodzący na ring (miejsce prezentacji), musi być na tzw. "ringówce" - specjalnej smyczy, a nie na zwykłej obroży, czy też kolczatce.
  • Do zadań właściciela należy jak najlepsze zaprezentowanie pupila, aby ten zdobył jak najwięcej punktów od sędziego.
  • Ważnym elementem podczas wystaw jest wytrwanie w tzw. "pozycji", zwykle 3-5 minut. To czas, w którym sędzia ogląda czworonoga i przydziela mu punktu według wzorca rasy.