Psy rasowe na Psiaki.net

Aktualności

1 2 3 4 5 6 następna ostatnia
Jak zapobiegać i leczyć problemy związane z uzębieniem czworonoga? 08 października 2018

W sytuacji gdy nasz pupil zaczyna mieć problemy ze zdrowiem, czasem okazuje się, że nie wystarcza zwykły weterynarz, aby go wyleczyć. Jeśli problem dotyczy stanu uzębienia, niezbędny może się okazać stomatolog dla zwierząt.

Czytaj całość »

Zalety sterylizacji zwierząt 08 października 2018

Sterylizacja – lub kastracja, w zależności od płci – to zabieg, w wyniku którego zwierzę nieodwracalnie traci zdolność do rozrodu. Gdy hodujemy rasowego kota czy psa m.in. w celach rozpłodowych, mógłby to oczywiście być efekt mocno niepożądany. W większości przypadków jednak poddanie zwierzaka sterylizacji jest działaniem wysoce odpowiedzialnym, związanym z licznymi korzyściami.

Czytaj całość »

Wygodna torba dla psa 07 września 2018

Kwestią czasu jest, kiedy każdy właściciel zwierzaka będzie musiał zabrać go ze sobą na wakacje, do weterynarza czy po prostu na spacer. O ile w przypadku psów jest możliwe wyprowadzenie pupila na smyczy, o tyle w przypadku niektórych zwierząt, konieczne będzie skorzystanie z transportera. W jaki sposób wybrać odpowiedni?

Czytaj całość »

Psi i koci stomatolog dostępny jest w klinice weterynaryjnej 05 września 2018

Zaniedbanie szczotkowania zębów może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych dla kota lub psa. Początkowo z soli zawartych w ślinie na zębach tworzy się płytka nazębna, która rozwija się w kamień nazębny.

Czytaj całość »

Jak gryzaki naturalne pomagają w prawidłowym żywieniu psa? 31 lipca 2018

Jeśli chcesz, by Twój pies żył długo i zdrowo, powinieneś zadbać o jego dietę. Starannie dobrane, zbilansowane posiłki podawane w odpowiedniej ilości oraz prawidłowe nawodnienie zapobiegają wielu dolegliwościom.

Czytaj całość »

Sklep zoologiczny – online czy stacjonarnie? 20 czerwca 2018

Wybór odpowiedniej karmy czy akcesoriów dla naszych czworonogów to często spora zagwozdka, szczególnie kiedy chcemy zaopatrywać się wyłącznie w najlepsze produkty.

Czytaj całość »

Choroba lokomocyjna u psów 18 listopada 2017

Problem choroby lokomocyjnej dotyczy nie tylko ludzi. Również psy miewają nudności w czasie jazdy samochodem. Jak uchronić pupila przed przykrymi skutkami choroby lokomocyjnej i jak pomóc mu poczuć się lepiej, jeżeli jej ulegnie?

Czytaj całość »

Pies z adopcji - co warto wiedzieć przed przygarnięciem psa 17 października 2017

Coraz częściej zamiast udawać się do hodowli, decydujemy się na przygarnięcie psa z pobliskiego schroniska. To bardzo dobre zachowanie, ponieważ możemy dać trochę miłości i szczęścia zwierzakom, którym do tej pory nie układało się w życiu najlepiej, a nierzadko są to przecież również psy rodowodowe.

Czytaj całość »

Szczepienia dla psów 10 października 2017

Szczepienia pozwalają uchronić nasze czworonogi przed wieloma groźnymi infekcjami. Które szczepienia należy wykonać obowiązkowo, a na jakie warto zdecydować się dobrowolnie?

Czytaj całość »

Hotel dla psa - jak znaleźć najlepszy? 10 października 2017

Sezon wakacyjny właśnie się zaczął i zapewne coraz bliżej nam do wymarzonego urlopu. Właściciele psów mają w tym czasie dylemat - co zrobić ze swoim ulubieńcem?

Czytaj całość »

1 2 3 4 5 6 następna ostatnia