Psy rasowe na Psiaki.net

Aktualności

12 3 4 ... 7 następna ostatnia
Karma dla szczeniaka do 20 zł za kilogram - co wybrać? 02 września 2019

Do prawidłowego rozwoju szczeniaka niezbędna jest zbilansowana i zdrowa dieta. Odpowiednio dobrana karma odpowiada m.in. za dobre samopoczucie i ochotę na rozmaite aktywności. Warto zatem dopasować sposób żywienia nie tylko do wieku zwierzaka, ale również indywidualnych potrzeb wynikających np. z różnego rodzaju dolegliwości i problemów zdrowotnych.

Czytaj całość »

Zanim kupisz psa, pamiętaj: pies to nie zabawka! 21 marca 2019

Chyba większość z nas ma świadomość tego, jak wielką odpowiedzialnością jest przygarnięcie czworonoga. Obojętne, czy mówimy tu o zakupie rasowego szczeniaka czy adoptowaniu psa ze schroniska – decyzja ta powinna być dokładnie przemyślana i poparta odpowiednimi argumentami.

Czytaj całość »

Czym charakteryzuje się dobra przychodnia weterynaryjna? 09 grudnia 2018

Znalezienie dobrej placówki oferującej usługi weterynaryjne nie zawsze jest prostą sprawą. Przekonujemy się o tym, kiedy pod nasz dach trafia po raz pierwszy futrzak.

Czytaj całość »

Ubranka zimowe dla psów – jak wybrać rozmiar? 15 listopada 2018

Ubranka zimowe dla psów to przy niskich temperaturach konieczność. Zapewniają czworonogowi ciepło, korzystnie wpływają tym samym na jego samopoczucie i zdrowie. Pies może korzystać ze świeżego powietrza, nie będąc narażonym na przemarznięcie i choroby.

Czytaj całość »

Zadbaj o zdrowie swojego pupila 05 listopada 2018

Każdy właściciel zwierzęcia musi być świadomy tego, że zwierzę może generować całkiem spore koszty. Jako żywa i odczuwająca istota musi odczuwać komfort.

Czytaj całość »

Jak zapobiegać i leczyć problemy związane z uzębieniem czworonoga? 08 października 2018

W sytuacji gdy nasz pupil zaczyna mieć problemy ze zdrowiem, czasem okazuje się, że nie wystarcza zwykły weterynarz, aby go wyleczyć. Jeśli problem dotyczy stanu uzębienia, niezbędny może się okazać stomatolog dla zwierząt.

Czytaj całość »

Zalety sterylizacji zwierząt 08 października 2018

Sterylizacja – lub kastracja, w zależności od płci – to zabieg, w wyniku którego zwierzę nieodwracalnie traci zdolność do rozrodu. Gdy hodujemy rasowego kota czy psa m.in. w celach rozpłodowych, mógłby to oczywiście być efekt mocno niepożądany. W większości przypadków jednak poddanie zwierzaka sterylizacji jest działaniem wysoce odpowiedzialnym, związanym z licznymi korzyściami.

Czytaj całość »

Wygodna torba dla psa 07 września 2018

Kwestią czasu jest, kiedy każdy właściciel zwierzaka będzie musiał zabrać go ze sobą na wakacje, do weterynarza czy po prostu na spacer. O ile w przypadku psów jest możliwe wyprowadzenie pupila na smyczy, o tyle w przypadku niektórych zwierząt, konieczne będzie skorzystanie z transportera. W jaki sposób wybrać odpowiedni?

Czytaj całość »

Psi i koci stomatolog dostępny jest w klinice weterynaryjnej 05 września 2018

Zaniedbanie szczotkowania zębów może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych dla kota lub psa. Początkowo z soli zawartych w ślinie na zębach tworzy się płytka nazębna, która rozwija się w kamień nazębny.

Czytaj całość »

Jak gryzaki naturalne pomagają w prawidłowym żywieniu psa? 31 lipca 2018

Jeśli chcesz, by Twój pies żył długo i zdrowo, powinieneś zadbać o jego dietę. Starannie dobrane, zbilansowane posiłki podawane w odpowiedniej ilości oraz prawidłowe nawodnienie zapobiegają wielu dolegliwościom.

Czytaj całość »

12 3 4 ... 7 następna ostatnia