Psy rasowe na Psiaki.net

Dlaczego jakość psiej karmy jest ważna?

Co powinno znaleźć się w diecie czworonoga

Wielu właścicieli psów zastanawia się, jak właściwie karmić czworonoga, żeby nie tylko zaspokoić jego apetyt, ale przede wszystkim zapewnić mu zdrowie. Opiekunowie często zadają sobie także pytanie, czy powinni samodzielnie gotować posiłki dla swoich czworonogów, czy rozsądniejsze jest kupowanie gotowych już karm.

Chociaż jest wielu zwolenników obu tych metod karmienia, to jednak lepszym pomysłem wydaje się korzystanie z wysokojakościowych karm, które można dostać w specjalistycznych sklepach zoologicznych. Z jednej strony jest to korzystne rozwiązanie dla właściciela, z drugiej także dla psa. Wynika to z tego, że nie trzeba samodzielnie zastanawiać się, jak właściwie dobrać odpowiednie składniki, żeby zaspokoiły dzienne zapotrzebowanie psa na energię.

Na stronie www.josera-sklep.pl możesz znaleźć wiele wskazówek, dotyczących prawidłowego żywienia psów w każdym wieku. Gotowa karma podawana według zaleceń producenta dostarcza psu wszystkich niezbędnych składników odżywczych we właściwej ilości i proporcjach.

Karma dobrej jakości, czyli jaka?

Jeśli zdecydujesz się na podawanie swojemu pupilowi gotowej karmy, to przed zakupem należy przemyśleć, jaka karma będzie dla niego odpowiednia. Na sklepowych półkach dostępnych jest wiele rodzajów karm, więc warto wiedzieć czym kierować się przy wyborze.

Dobra karma dla psów powinna zawierać, jak najwięcej różnego rodzaju mięsa – kurczaka, królika, wołowiny czy jagnięciny, natomiast nie powinny w niej znajdować się wypełniacze w postaci zbóż. Właśnie dlatego tak istotne jest dokładne czytanie etykiet i sprawdzanie składu pokarmu.

Dobrym przykładem karmy, cechującej się wysoką jakością i bogatym składem za rozsądną cenę jest karma Josera Ente & Kartoffel, która dostępna jest na wyżej wspomnianej stronie.

Czym nie karmić czworonoga?

Wydawać by się mogło, że każdy właściciel psa wie, czym nie należy go karmić, żeby mu nie  zaszkodzić. Często się jednak zdarza, że opiekunowie popełniają podstawowe błędy w codziennym żywieniu pupila. Pomimo podawania czworonogowi karmy najwyższej jakości, zapominają, że pies nie powinien być dokarmiony innymi produktami, między stałymi posiłkami. Jest to jedna z najważniejszych zasad żywienia czworonoga, która często jest jednak łamana.

Niektóry właściciele podają resztki swojego jedzenia pupilom, co jest absolutnie zakazane, ponieważ pies nie może jeść ludzkich produktów, ze względu na szkodliwe dla niego przyprawy. Dodatkowo zdarza się dokarmianie zwierzaka pomiędzy posiłkami lub podawanie mu słodyczy. Są to nawyki, które należy wyeliminować, żeby nie zaszkodzić zdrowiu psa.

07.12.2016