Psy rasowe na Psiaki.net

Gadżety dla psów

Obroże

Wyposażenie dla psa musi być dostosowane do jego rozmiarów, wieku i charakteru. Nie inaczej jest również w przypadku obroży, która jest jednym z ważniejszych elementów psiego ekwipunku. To właśnie od dobrze dopasowanej obroży w dużym stopniu zależy czy w czasie spaceru pies czuje się komfortowo i bezpiecznie.

Przed dokonaniem zakupu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry obroży. Wygląd i cena są mniej istotne. Obroża dla małego psa powinna być wąska i lekka natomiast obroża dla większego psa szersza i bardziej wytrzymała. Dobrej klasy obroże powinny posiadać system kilkustopniowej regulacji. W zależności od preferencji można się zdecydować na modele wyposażone w klasyczne zapięcie na bolec lub zatrzask. Szukając obroży dla większego psa warto zwrócić uwagę na jej wytrzymałość. Dobrym wyborem w takim wypadku są solidne skórzane obroże.

Szelki

Szelki dla psów to bardzo popularny i praktyczny gadżet, który ma w ofercie praktycznie każdy sklep zoologiczny online. Szelki dla psów mają różne rozmiary, kolory i wzory a ich cena waha się od dwudziestu do pięćdziesięciu złotych. Dobrej jakości szelki powinny być wyposażone w system regulacji obwodu klatki piersiowej.Szelki są idealnym rozwiązaniem dla psów, które dopiero uczą się chodzić na smyczy. Dzięki nim nasz czworonożny przyjaciel nie jest narażony na dyskomfort podczas spaceru. Szerokość szelek powinna być dostosowana do wielkości psa.

Smycze

Mogłoby się wydawać, że wybór smyczy nie ma większego znaczenia, jak się jednak okazuje gadżet ten ma ogromny wpływ na wygodę psa oraz jego opiekuna podczas spacerów. Źle dobrana smycz może być źródłem dyskomfortu dla psa a nawet zagrażać jego bezpieczeństwu. Duży i silny pies może na przykład zerwać się ze zbyt słabej smyczy i wbiec pod nadjeżdżający samochód. Przy wyborze smyczy zawsze należy brać pod uwagę rozmiar oraz charakter zwierzęcia. 

W specjalistycznych sklepach są dostępne dwa podstawowe rodzaje smyczy: automatyczne oraz klasyczne. Smycze automatyczne doskonale się spisują w przypadku mniejszych i bardziej spokojnych psów. Natomiast w przypadku większych i bardziej ruchliwych psów lepiej zastosować smycze klasyczne. Ceny smyczy wahają sie zazwyczaj od dwudziestu do stu złotych. 

20.04.2017