Psy rasowe na Psiaki.net

Hotel dla psa - jak znaleźć najlepszy?

Pomimo tego, że sezon wakacyjny już się skończył, część z nas właśnie na ten okres czeka z urlopem. Właściciele psów mają w tym czasie dylemat - co zrobić ze swoim ulubieńcem? Jeżeli nie mamy możliwości pozostawienia go u rodziny lub znajomych, najlepiej osób, które zwierzak będzie kojarzył, powinniśmy zastanowić się nad hotelem dla psów. Oferta tego typu miejsc rośnie z roku na rok, jak więc wybrać hotel dla psów, który będzie najlepszy dla naszego pupila?

Po pierwsze rozpoznanie

Obecnie większość informacji można znaleźć w sieci, nie inaczej jest w przypadku hoteli dla psów. Trzeba jednak pamiętać, że suche informacje to jedno i dobrą praktyką będą odwiedziny (koniecznie ze zwierzakiem) w placówce hotelu jeszcze przed planowanym wyjazdem. Będzie to idealna okazja, by zobaczyć i zwiedzić hotel, przyjrzeć się panującym warunkom sanitarnym oraz psiakom, które aktualnie tam przebywają. Działa to w obie strony – pracownicy i obsługa hotelu będą mieli czas, by porozmawiać z nami o upodobaniach, wymaganiach czy problemach naszego ulubieńca. Dla psa będzie to dobry sposób na zapoznanie się z miejscem i osobami, z którymi spędzi najbliższe kilkanaście dni, a to może bardzo pomóc mu w aklimatyzacji.

Sprawdźmy kwalifikacje

Zarówno obsługi jak i właścicieli. Oczywiście ci drudzy nie muszą posiadać specjalnego wykształcenia czy uprawnień (o ile nie zajmują się zwierzakami bezpośrednio). Jednak kwalifikacje obsługi będą najważniejszym wyznacznikiem jakości danego hotelu. Warto zapytać czy właściciele bądź pracownicy brali udział w specjalnych szkoleniach dotyczących zachowań czy problemów zwierząt. Jeżeli sami mamy podstawową choć wiedzę, możemy też dowiedzieć się jakie metody są stosowane podczas pracy z psem – dzięki temu będziemy mieli choć zarys tego, jak wygląda praca ze zwierzętami w danym ośrodku.

Zwróć uwagę na sam hotel

To, jak jest zorganizowany, może determinować fakt, ile czasu zwierzaki spędzą z ludźmi bądź innymi czworonogami. Gdy masz do czynienia z małym hotelikiem umiejscowionym zaraz przy domu, najprawdopodobniej zwierzęta będą w stałym kontakcie z ludźmi, jeżeli widzisz duże klatki z wybiegami, możliwe że pracownicy będą widzieć zwierzęta tylko podczas spacerów i karmienia.

Zapytaj o opiekę

To kolejny bardzo ważny aspekt, nie jesteśmy bowiem w stanie przewidzieć, kiedy coś złego może spotkać naszego czworonoga. Na wstępie powinniśmy więc dowiedzieć się czy zwierzaki mają zapewnioną całodobową opiekę weterynaryjną. Niektóre hotele mają w swojej ofercie także dowiezienie psa do wskazanego przez nas weterynarza, co może zminimalizować stres zwierzęcia w sytuacji, w której jego stan zdrowia wymagałby interwencji specjalisty.

Zdobądź dodatkowe informacje

Poza informacjami odnośnie boksów czy cenny za dobę spędzoną w hotelu, powinniśmy dowiedzieć się także, czy w cenę wliczone są spacery i wszelkiego rodzaju aktywność fizyczna. Nie bez znaczenia pozostaje też dieta – jeżeli hotel sam zapewnia wyżywienie, dowiedzmy się jakie posiłki przygotowują, nagłe zmiany diety mogą bowiem bardzo negatywnie wpłynąć na zwierzęta.

10.10.2017