Psy rasowe na Psiaki.net

Miska dla psa - jaką wybrać?

Dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki jako właściciel czworonoga? A może od dłuższego czasu zauważyłeś, że podczas posiłków Twojego psa, coś ewidentnie jest nie tak? Jeśli masz już na tym etapie jakiekolwiek wątpliwości, koniecznie zapoznaj się z naszym najnowszym wpisem. Może się bowiem okazać, że od dłuższego czasu Twój psiak spożywa pokarmy w niewłaściwym naczyniu! Tak samo jak dla nas talerz, tak samo miska dla Twojego psa jest równie ważnym elementem procesu żywienia. Przeczytaj w jak prosty sposób możesz poprawić komfort jedzenia Twojego psa, który bezpośrednio wpłynie również na higienę oraz czas spożywania posiłku. Zapraszamy do lektury.

Cechy dobrej miski dla psa

Wbrew pozorom, nie każdy pies zje byle co i z byle czego. Chociaż w przypadku naszych pupili nie możemy mówić o gustach i guścikach względem warstwy wizualnej miski, z których spożywają one posiłek, z całą pewnością w przypadku zwierzaków możemy mówić o tym, czy po prostu wygodnie im się je. Dlatego, jeśli do tej pory Twój psiak jadł ze starej salaterki, bo i tak miała iść do wywalenia, albo z ozdobnego ceramicznego talerza, bo pasował Ci do wystroju wnętrz – natychmiast to zmień! Kupując nową miskę dla psa pamiętaj o tym, że ma być ona odpowiednio wyprofilowana, wykonana z trwałego materiału (unikaj plastiku, który szybko się uszkadza i trudno czyści), np. metalu lub ceramiki. Odstaw na bok aspekt wizualny i pamiętaj, że psu ma się jeść wygodnie!

Miski dla niesfornych psów

Masz w domu małego psiego łakomczucha, który najchętniej cały dzień spędziłby przy samo napełniającej się misce? Czy podczas spożywania posiłku szura nią po całej podłodze i rozsypuje wszystko wokół? Problem znowu tkwi w najbardziej niepozornej rzeczy, a więc w misce! Pamiętaj o tym, że każde takie naczynie dla psa powinno mieć gumowy spód albo postawione być na antypoślizgowej macie, która sprawi, że resztki jedzenia nie będą walać się po podłodze. Jeśli dodatkowo Twój pies je bardzo łapczywie, zainwestuj w specjalną miskę z wypustkami wewnątrz, które znacznie spowolnią jedzenie – Twój pies już nigdy więcej się nie zadławi i zapewne będzie zjadał mniej (co ucieszy właścicieli zmagających się z wagą swojego psiaka).

Rozwiązanie na lata

Jesteś właścicielem szczeniaka, który rośnie jak na drożdżach? Właśnie dla takich psów jak on zostały stworzone specjalne miski z regulowanym podwyższeniem, które pozwolą moderować wysokość całego zestawu. Dzięki takiemu rozwiązaniu miska „rośnie” razem z Twoim psem. Kupując więc tego rodzaju sprzęt, czynisz pewną inwestycję w przyszłość, która sprawdzi się zarówno teraz, jak i za kilka lat. Teraz Twój psiak ma pod pyszczkiem wszystko to, czego najbardziej mu potrzeba.

27.01.2016