Psy rasowe na Psiaki.net

Dopasuj odpowiednią karmę dla swojego psa

Jeszcze kilka dekad temu karmienie domowych zwierząt ograniczało się tak naprawdę do dawania im resztek ze stołu. Gotowane ziemniaki pozostałe po obiedzie, skórki pieczywa czy skrawki mięsa – to zwykle tym karmione były psy za czasów naszych babć i dziadków.

Postęp w karmieniu psów

Pierwsze karmy dla psów oraz specjalistyczna wiedza weterynaryjna zaczęły zmieniać postrzeganie właścicieli psów czy innych zwierząt domowych. Okazało się, że to, co jest dobre dla ludzi, niekoniecznie będzie służyć zwierzętom. Dzisiaj już doskonale wiemy, że podawanie psom kości drobiu, czekolady czy choćby naszej szynki może doprowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, a nawet śmierci.

Suche czy mokre karmy to specjalna kompozycja składników bogatych we wszelkie witaminy i minerały, które są potrzebne zwierzętom. Na dobrą sprawę, wiele karm z wyższej półki ma niekiedy wyższą zawartość mięsa niż choćby popularne wędliny dla ludzi. Dzięki większej świadomości, co mogą, a czego nie mogą jeść psy, ich długość życia zdecydowanie się wydłużyła.

Indywidualna karma dla psa

W ciągu ostatnich kilku lat eksperci od zwierząt zauważyli jednak, że pies psu nierówny. Tak jak ludzie, tak samo psy – każdy jest inny. Nie tylko pod względem cech charakterystycznych dla danej rasy, ale w kwestii samej genetyki. Podczas gdy jeden spaniel z łatwością zachowuje piękną sylwetkę, to drugi ekspresowo przybiera na wadze. Na rynku zaczęły pojawiać się marki, które przystosowały swoje karmy także ze względu na specjalne wymagania. Karma Animonda dla psa jest jedną z bardziej popularnych i znanych w świecie psiarzy.

Szczeniętom i psom małych ras, jak yorki czy maltańczyki, zaleca się podawanie karmy bez zawartości zbóż i soi. Generalnie układ trawienny psów nie pozwala im na odpowiednie trawienie właśnie zbóż czy soi, warto więc wybierać karmy bez nich w składzie.

Czasem nasz pupil wyjątkowo źle zareaguje na karmę nawet o najlepszym możliwym składzie. Może się okazać, że po prostu ta nie jest dla niego, bo pupil ma… wrażliwy żołądek. Nie tylko ludzie mogą gorzej się czuć po niektórych produktach, także pieskom zdarzają się „alergie” i nietolerancje. Bardzo często przyczyną jest nieodpowiedni gatunek mięsa w karmie – zwyczajnie może być dla pupila za ciężki. Karma Animonda dla psa w wersji Light Lunch to idealny przykład karmy dla wrażliwych żołądków. Czym różni się od innych karm? Właśnie rodzajem użytego do jej produkcji mięsa – tylko to lekkostrawne z indyka lub szynki i to najlepiej z części mięśniowych. Taką karmę można kupić m.in. w internetowym sklepie zoologicznym Keko.pl.

Rosnąca popularność psów hodowlanych ma ogromne znaczenie w przypadku wiedzy o właściwym ich karmieniu. Niestety moda wykreowała ostatnimi czasy obraz masywnego psa, jako tego idealnego kompana. Często takie czworonogi mają ogromny problem ze stawami, które nie są w stanie utrzymać dużych gabarytów ciała. Istotnym jest więc, by prawidłowo zadbać o karmienie psów, które wydają się wyjątkowo wytrzymałe. W składzie karm szukaj przede wszystkim składników, które wzmocnią stawy zwierzaka, jak glukozamina czy siarczany chondroityny.

Dbając o odpowiednie żywienie, zapewnisz swojemu sierściuchowi długie, bezpieczne i szczęśliwe życie. W razie wątpliwości zawsze udaj się lekarza weterynarii, który pomoże Ci dobrać odpowiednią karmę.

23.01.2017