Psy rasowe na Psiaki.net

Czy warto zabierać psa na wakacje?

Przyszły wakacje i znów stajesz przed dylematem – co zrobić z psem na czas Twoje urlopu. Twoje serce krwawi na samą myśl o zostawieniu pupila pod opieką kogoś obcego w hotelu dla zwierząt, czy nawet oddania go na przechowanie do rodziców czy znajomych. Z drugiej strony boisz się, że kilkugodzinna droga może go bardziej zmęczyć niż ucieszyć i, że pewne plany wakacyjne i wycieczki mogą zostać przekreślone przez jego obecność. Co zrobić w takiej sytuacji? Dzisiejszy wpis to zbiór kilku perspektyw stworzonych specjalnie dla psiarzy. Mamy nadzieję, że będą one przydatną wskazówką w podejmowaniu właściwej decyzji.

Zabieranie psa ze sobą

Rozwiązanie, na które decyduje się znaczna część właścicieli czworonogów. Nie chodzi już przecież o myśl tego, że psiak miałby zostać pod czyjąś opieką, lecz o czas, który będzie można z nim spędzić. Pomyśl przez chwilę – przecież na co dzień, ze względu na pracę i inne obowiązki, nie masz zbyt wiele chwil, prócz spacerów, karmienia i zabawy, na spędzanie dnia ze swoim psim przyjacielem. A dobrze wiesz jak on tego pragnie! Dlatego właśnie zabieranie psa na wakacje to doskonała okazja do cieszenia się jego towarzystwem i budowania jeszcze głębszej relacji, niż mieliście do tej pory. Będzie Ci za to niesamowicie wdzięczny i jeszcze bardziej szczęśliwy.

Wyjazdy zagraniczne

Obostrzenia celne i przepisy ruchu pasażerskiego zarówno na lotniskach, jak i w przewozie autokarowym są bardzo restrykcyjne. Niejednokrotnie zabraniają wręcz wywożenia zwierząt za granicę. Wszystko to, plus dodatkowe koszty i dyskomfort Twojego zwierzaka spowodowany podróżowaniem w ciasnej klatce czy metalowym transporterze powinny dać Ci do myślenia. Nie wyjeżdżasz przecież na kilka tygodni czy miesięcy i poradzisz sobie bez swojego pupila. Tym bardziej, gdy dojdą do tego wysokie temperatury, inna flora bakteryjna i przepisy hotelowe odnośnie trzymania w pokojach zwierząt… po co narażać psiaka na takie warunki? Jeśli więc planujesz zagraniczną wycieczkę dalej niż do Niemiec, Czech czy Słowacji, lepiej poproś kogoś o zaopiekowanie się Twoim pupilem. Zaoszczędzi mu to niepotrzebnego stresu.

Gdzie zostawić pupila na czas wakacji?

Możliwości masz sporo, zaczynając od hoteli dla zwierząt dostępnych w dużych miastach, które oferują psiakom naprawdę dobre warunki, w sensownych cenach. Dzięki temu masz pewność, że Twój pupil jest pod stałą i profesjonalną opieką i że nie dzieje się mu krzywda. Jeśli masz jednak dobrego znajomego lub kogoś z rodziny, kto zna psa i może się nim zająć na czas Twojej nieobecności – to też świetne rozwiązanie. Wybierz to, które będzie dla Ciebie najdogodniejsze.

28.07.2015