Psy rasowe na Psiaki.net

Przysmaki dla psów

Każdy z nas uwielbia słodycze i częściej lub rzadziej pozwala sobie na odrobinę przyjemności. Nic więc dziwnego, że również naszym zwierzakom trudno oprzeć się, gdy w zasięgu ich wzroku pojawia się pachnący przysmak, który mogą mieć na wyciągnięcie języka. Niestety, nie wszystkie są dla nich najlepszym rozwiązaniem, a już w szczególności nie każda ich ilość. Jak zatem wyważyć odpowiednią dawkę przysmaków dla Twojego czworonoga i które z nich właściwie możesz mu podawać? Zapoznaj się z naszym najnowszym wpisem, a dowiesz się wszystkiego na ten temat!

Jakie są przekąski dla psa?

Wchodzisz do sklepu zoologicznego, udajesz się na dział z przekąskami i nagle zdajesz sobie sprawę z tego, że wybór wcale nie będzie prosty. Prócz całej masy producentów, którzy w pogoni za nowym klientem prześcigają się w coraz to nowych pomysłach, znajdziesz między innymi ciasteczka, kości, przysmaki pełne mięsa drobiowego, wieprzowego, wołowego, jagnięcego, czy nawet łososia i owoców morza, a nawet takie wynalazki jak psia czekolada, której skład w niczym nie przypomina tej, którą Ty zajadasz się z takim apetytem. Czy jednak wszystkie te smakowicie wyglądające snacki są dobrym pomysłem dla Twojego pupila?

Patrz na skład i nie tylko

Prócz oczywistej rzeczy jaką jest skład danego produktu (jeśli Twój pies jest na coś uczulony powinieneś zachować szczególną ostrożność) musisz uważasz również na wielkość i twardość przysmaku. Nie wszyscy o tym pamiętają, a przecież to kwestia tak samo ważna jak to, co się w nim znajduje! Jeśli więc posiadasz małego psa, szczególnie młodego lub w mającego już swoje lata, pamiętaj by zawsze wybierać przysmaki, które są wystarczająco małe (lub możliwe do przełamania) i miękkie, tak, aby Twój psiak nie miał problemu z jego spożyciem. Psom większych raz właściwie żadna wielkość i twardość nie sprawi problemu, uważaj jednak, by nie połykał łapczywie i przegryzał to, co dostaje do pyska.

Kiedy możesz podawać smakołyki

Przysmaki dla psów stosowane są najczęściej podczas treningów. Właśnie w ramach jednorazowej nagrody sprawdzają się najlepiej, bowiem jedzone często niekorzystnie wpływają na wagę Twojego pupila. Musisz więc uważać na ilość podawanych smakołyków i wyważyć ją ze zbilansowaną dietą, składającą się z pełnowartościowych posiłków. W przypadku przysmaków dla psa zachowanie umiaru jest najlepszym podejściem, które zadowoli psa, lecz nie zrobi mu krzywdy.

19.01.2016