Psy rasowe na Psiaki.net

Psi i koci stomatolog dostępny jest w klinice weterynaryjnej

Kamienie zębowe prowadzą do aktywnego wzrostu bakterii, infekcji, utraty zębów, próchnicy, chorób przyzębia, bólu i innych chorób jamy ustnej. Ponieważ większość bakterii znajduje się pod dziąsłami, ważne jest, aby oczyścić ten obszar zanim bakterie rozprzestrzeniły się w organizmie. Takie zabiegi u psów przeprowadza psi stomatolog a u kotów koci stomatolog. Dlatego właściciel zwierzaka powinien regularnie przyprowadzać go na kontrolę uzębienia do kliniki weterynaryjnej.

Psi i koci stomatolog dostępny jest w klinice weterynaryjnej

Bakterie z obszaru, w którym rozwija się zapalenie dziąseł, mogą przenikać do krwi, prowadząc do zaburzeń w układach głównych narządów. Istnieje związek między chorobą dziąseł a chorobą serca, ponieważ bakterie uszkadzają tkankę sercową, co prowadzi do wielu problemów, w tym zawału mięśnia sercowego. Lepiej zadbać o profilaktykę uzębienia psa i kota, aby nie doszło do nagłych niedomagań zwierząt i konieczności skorzystania z pomocy pogotowania weterynaryjnego.

Każdy właściciel psa i kota podczas wizyty w klinice weterynaryjnej uzyska fachową poradę jak skutecznie i regularnie szczotkować zęby swojemu zwierzakowi a także weterynarz przypomni o regularnych kontrolach uzębienia. Należy systematycznie odwiedzać weterynarza, ponieważ tylko psi stomatolog lub koci stomatolog przeprowadza profesjonalne czyszczenie zębów za pomocą urządzenia ultradźwiękowego. Dlatego w przypadku znalezienia problemów w jamie ustnej psa lub kota, należy skontaktować się ze stomatologiem weterynaryjnym.

Często właściciele zwierząt nie przywiązują złamanym zębom właściwego znaczenia, wierząc, że nie wywołuje to dyskomfortu u ich psa lub kota. Tak nie jest, ponieważ zwierzę cierpi, ale niektórzy właściciele zauważają niepokój zwierzęcia spowodowany urazem zęba. W wyniku urazu rozwija się stan zapalny, odsłonięta tkanka miazgi szybko ulega zakażeniu, ponieważ przez kanał za korzeniem dochodzi do wejścia chorobotwórczej mikroflory i jej toksyn. W rezultacie mogą wystąpić powikłania, takie jak nieżyt nosa, jednostronny lub obustronny, zapalenie spojówek.

W nagłych przypadkach właściciele zwierząt udają się na pogotowie weterynaryjne zgłaszając niedomagania swoich pupili. Klinika weterynaryjna często świadczy takie szczególne usługi, ale zawsze lepiej wcześniej zadbać o zdrowie zwierząt i systematycznie odwiedzać psiego stomatologa lub kociego stomatologa.

05.09.2018