Psy rasowe na Psiaki.net

Dlaczego warto założyć na psa sweterek?

Nad tym, czy kupić swojemu zwierzakowi ubranie zastanawia się wielu właścicieli piesków, głównie małych ras. Takie psy jak Maltańczyk, Jamnik, York, Buldog czy bardzo malutki Chihuahua znane są z niskiej odporności na zimno. Nawet krótki spacer w deszczu, mrozie czy przy chłodnym wietrze może okazać się dla nich nieprzyjemny, a nawet stać się zagrożeniem dla ich zdrowia. Pytanie więc nie powinno brzmieć “czy kupić ubranie dla psa?”, ale “jakie ubranie dla psa będzie odpowiednie?”

Sklep ByLuigi

Praktyczne i wygodne ubrania dla psów

Gdy piesek trzęsie się z zimna, wraca przemoczony czy przemarznięty, oczywistym jest, że potrzebuje ubrania ciepłego, jesienią i zimą odpornego na wodę, ale jednocześnie miękkiego i przewiewnego, tak by nie czuł się jak owinięty w spożywczą folię. Ciuszek z dobrego materiału powinien też lekko “naddawać” się, czyli być elastyczny, dobrze przylegać do ciała pieska i nie krępować jego ruchów. Nie zapominajmy, że pies na spacerze nie tylko biega, ale załatwia też swoje potrzeby fizjologiczne, więc ubranie musi być skrojone i uszyte na wymiar, tak by było maksymalnie dopasowane do danego pieska. Dobra firma, taka jak http://byluigi.eu/ oferuje więc swoje ubrania w różnych rozmiarach i zanim je kupimy powinniśmy, zgodnie ze wskazówkami, pomierzyć swojego czworonoga.

By piesek czuł się swobodnie na spacerach

Ubrania dla psów muszą się też łatwo zakładać i ściągać, szybko schnąć po praniu, być lekkie i odporne na podarcie i przetarcie. Piesek przecież często wbiega w zarośla czy tarza się w trawie i liściach. Oczywiście ważne jest też to, by ubranie dla psa było estetycznie wykonane i na psie wyglądało po prostu ładnie. Takie ubranko może być też znakomitym prezentem dla kogoś z rodziny czy znajomych, kto ma pieska i chce o niego zadbać w wyjątkowy sposób.

12.06.2015