Psy rasowe na Psiaki.net

Ubranka zimowe dla psów – jak wybrać rozmiar?

Ubranka zimowe dla psów to przy niskich temperaturach konieczność. Zapewniają czworonogowi ciepło, korzystnie wpływają tym samym na jego samopoczucie i zdrowie. Pies może korzystać ze świeżego powietrza, nie będąc narażonym na przemarznięcie i choroby. Gdzie kupować ubranka zimowe dla psów? Jak dopasować odpowiedni rozmiar?

Czy ubranka zimowe to dla psa konieczność?

Jeszcze przed kilkoma laty ubrania dla psów, nawet te zimowe, uważane były za fanaberię. Traktowano je jako wymyśl właściciela i niepotrzebną katorgę dla psa. Dziś coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że niskie temperatury niekorzystnie wpływają nie tylko na samopoczucie człowieka, ale również większości psów. Tylko niektóre rasy, jak husky czy alaskan, są dostosowane do minusowych temperatur. Inne czworonogi, zwłaszcza psy młode i psi seniorzy, a także psy bez podszerstka, marzną, a dodatkowo są narażone na przeziębienie i inne choroby. 


Jeśli piesek ma cieszyć się spacerami na dworze i zachować dobre zdrowie przez całą zimę, powinien w mroźne dni nosić dopasowany do jego potrzeb płaszczyk czy kurtkę. Ten ochroni przed przymrozkami, a w wersji wodoodpornej również przez zamoczeniem sierści. Psu będzie ciepło, a tym samym jego organy wewnętrzne nie ulegną niebezpiecznemu wychłodzeniu.

Ubranka dla psów
Jak dopasować rozmiarem ubranka zimowe dla psów?

Ubranko nie będzie dla psa niewygodne, jeśli tylko właściciel zadba o jego odpowiednie dopasowanie. Kurteczka musi mieć grubość dostosowaną do panującej na zewnątrz temperatury oraz do rasy psa. Psy z grubszą sierścią i podszerstkiem nie wymagają aż takiej ochrony jak psy pozbawione sierści czy podszerstka. Warto wyposażyć się w ubranka zimowe dla psów w kilku wersjach – na chłodniejsze jesienne wieczory, ale też na typowo zimowe przymrozki, kiedy temperatura spada poniżej zera.
Inna kwestia to dopasowanie ubranka rozmiarem. To niezwykle ważne kryterium, jeśli chodzi o komfort psa. Czworonoga należy dokładnie zmierzyć, pamiętając o zostawieniu zapasu. Ubranie nie może być obcisłe, bo będzie ocierać i krępować ruchy. Trzeba upewnić się, że pies czuje się swobodnie, może biegać, skakać, wykazywać swoją zwyczajną aktywność. Powinien też móc bez problemu załatwiać potrzeby fizjologiczne.

Gdzie kupować ubranka zimowe dla psów?

Gdzie znaleźć dopasowane rozmiarem ubranka dla psa? Spory wybór oferują profesjonalne sklepy zoologiczne. Zwłaszcza te działające w sieci mogą pochwalić się pełną rozmiarówką. W ich asortymencie znajdują się ubrania dla psów ras małych, średnich i dużych.


Ubranka różnią się długością i obwodem, nie ma więc problemu z dopasowaniem ich do potrzeb różnych piesków – zarówno rasowych, jak i mieszańców. Ważne, by ubranie pozostawiało psu luz, było miękko wykończone i elastyczne.

Artykuł powstał we współpracy z LileTink

15.11.2018