Psy rasowe na Psiaki.net

Wygodna torba dla psa

Praktyczne rozwiązanie

Odpowiedni transporter musi być przede wszystkim wygodny. Torba dla psa musi pasować zarówno zwierzakowi jak i właścicielowi. Z tego względu, praktyczna torba dla zwierzaka musi być raczej lekka, ale odpowiednio wytrzymała, aby nic nie zagrażało zwierzęciu. Ponadto, transporter musi być odpowiednio dobrany pod warunki atmosferyczne. Przewiewna odkryta torba będzie dobra na lato, jednak w przypadku gęstych opadów, nie będzie to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie...

Nosidełko dla psa

Bardzo istotna jest budowa transportera. Ważny jest kształt i materiał uchwytu. Długie noszenie niewygodnego transportera może skutkować odciskami oraz bólami dłoni i nadgarstka. Jeżeli zamierzamy pokonywać długie dystanse, a nasz pupil jest raczej ciężki, warto zastanowić się nad transporterem na ramię bądź wózkiem. Są to rozwiązania bardziej ergonomiczne w tym wypadku niż standardowa torba dla psa.

Rozmiar jest kluczowy

Jeżeli chodzi o wygodę zarówno zwierzęcia jak i właściciela, gabaryty transportera są bardzo istotne. Ciekawym rozwiązaniem są nosidełka składane, które można przechowywać po złożeniu, co skutkuje tym, że nie zabiera dużo miejsca.

Rozmiar zwierzęcia jest kluczowym atrybutem podczas wyboru nosidełka dla psa. Przed zakupem odpowiedniego modelu należy dokładnie wiedzieć ile mniej więcej miejsca potrzebuje nasz pupil, aby podróż w transporterze nie była dla niego traumą. W związku z tym, warto zawsze kupić transporter odrobinę większy, niż "na styk". W ten sposób można mieć pewność, że komfort zwierzęcia nie zostanie zaburzony.

Estetyka ma znaczenie

Prócz cech, które mają bezpośredni wpływ na komfort zwierzaka, warto pomyśleć o tym, aby właściciel czuł się równie dobrze chodząc z takim transporterem. Z tego względu, warto dbać o takie nosidełko dla psa, aby nie było zniszczone czy zabrudzone. Wyjście na wakacje, czy do znajomych z zabrudzonym transporterem może zostawić nie najlepszą opinię o właścicielu, a co poniektórzy zaczną się zastanawiać czy zwierze jest odpowiednio traktowane.

Wybór wygodnej torby dla psa jest bardzo istotny, gdyż nietrafiony wybór może zwierzęciu bardziej szkodzić, niż pomóc. Należy pamiętać również o własnych preferencjach aby transporter był również wygodny dla właściciela.

Artykuł powstał we współpracy z Lile Tink

07.09.2018