Psy rasowe na Psiaki.net

Wyprawka dla szczeniaka - co kupić?

W niedługim czasie masz stać się nową mamą lub tatą dla małej puchatej i szczekającej kulki szczęścia? Cudownie! Posiadanie psa to jedno z najpiękniejszych przeżyć, które z całą pewnością na stałe wpisze się w pamiętnik Twojego życia. Jeśli po raz pierwszy stykasz się z taką sytuacją i nigdy wcześniej nie posiadałeś psa, pierwsze dni przed i po jego przybyciu będą dla Ciebie niemałym wyzwaniem. Specjalnie z myślą o takich osobach jak Ty przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci przygotować się na przyjęcie w Twoim domu nowego członka rodziny. Zachęcamy do lektury!

Karma dla malucha

Na samym początku trzeba zasygnalizować wszystkim świeżo upieczonym właścicielom psiaków – nie każda karma z napisem „junior” nadaje się dla Twojego psa! Jeśli przygarnąłeś zwierzaka z hodowli lub ze schroniska zapytaj jaką karmę do tej pory mu podawano. To najważniejsze pytanie, które pozwoli zarówno Tobie jak i maluchowi uniknąć wszelkich nieprzyjemności związanych ze zmianą jedzenia. Osoba, od której bierzesz pieska karmiła go różnymi rzeczami, głownie suchą karmą z supermarketu? Koniecznie to zmień! Od teraz stawiaj na sprawdzone firmy, takie jak Royal Canin, Acana czy Brit, które mają bardzo dobry skład i z całą pewnością szybko postawią malucha na nogi, odżywiając cały jego organizm.

Miseczka czy dwie?

Skoro o jedzeniu mowa, przejdźmy do misek. Na początku będą Ci potrzebne dwie – na wodę i na karmę. Najlepiej sprawdzą się modele metalowe i ceramiczne z gumowymi podstawkami, które uniemożliwią maluchowi rozsypywanie jedzenia po całym domu. Jeśli posiadasz zwierzaka, który mocno urośnie, zainwestuj w miseczki o regulowanej wysokości.

Miejsce do spania

Kolejną rzeczą jest legowisko, które (niezależnie od tego, czy będziesz zgadzać się na spanie z Tobą w łóżku czy nie) powinien posiadać każdy pies. Kupując posłanie dla Twojego psiaka, bierz pod uwagę nie tylko walory estetyczne i cenę, lecz przede wszystkim wielkość i łatwość czyszczenia lub prania legowiska (zapewni to większą higienę).

Smycz i obroża

Na samym początku nie będzie potrzeba. Z czasem jednak okaże się być podstawowym wyposażeniem w „szafie” Twojego psa. Aby więc nie wydawać małej fortuny co jakiś czas na designerskie akcesoria spacerowe, na samym początku nie kupuj drogich modeli. Twój psiak wciąż rośnie i jeszcze nie raz wymienisz zarówno obrożę, jak i smycz. W tym drugim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w smycz automatyczną i w tradycyjną linkę, dzięki której nauczy się posłusznego chodzenia przy nodze.

Inne ważne drobiazgi

Ostatnią kwestią jest zaopatrzenie się w środki przeciw obgryzaniu przedmiotów, maty do nauki sikania, a także środki do usuwania zapachu moczu – psiak jest jak małe dziecko, jeszcze się uczy i nie wie, co mu wolno, a co nie. Kluczem więc jest odpowiednie wyposażenie i masa cierpliwości.

Zabawki i inne ciekawe akcesoria dla psiarzy kupisz w następnej kolejności. Najpierw zaopatrz się w absolutne podstawy.

07.03.2016