Psy rasowe na Psiaki.net

Smaczna i zdrowa karma dla psa to podstawa!

Pożywienie powinno zapewniać im odpowiednią ilość energii i dbać o ich stan fizyczny na co dzień. Jak znaleźć właściwą karmę, która zapewni psu doskonałe samopoczucie, zasmakuje mu i nie zrujnuje domowego budżetu?

Dobra karma dla psa – wybieraj mądrze

Weterynarze od lat przekonują, że psom nie należy podawać potraw z „ludzkiego” stołu. Dlaczego? Nie wszystkie produkty, które znajdują się w naszym jadłospisie, to dobry wybór dla czworonoga, niektóre mogą niekorzystnie odbić się na jego zdrowiu. Poza tym zwierzęcy organizm potrzebuje składników odżywczych w innych proporcjach. Jedynie odpowiednio zbilansowana dieta pozwoli Twojemu psu zachować doskonałą kondycję każdego dnia.

Siła, energia, zdrowe kości, znakomity wzrok i lśniąca sierść – na te i wiele innych istotnych czynników wpływa karma dla psa z odpowiednim składem. Do jej wytwarzania powinno się wykorzystywać produkty w najwyższym gatunku. Pokarm wysokiej jakości musi zawierać wyłącznie starannie wyselekcjonowane składniki, które są bogatym źródłem cennych wartości odżywczych. Dobra karma, dzięki specjalnym procesom produkcji, ma także wyborny smak.

Sprawdź także: http://www.biedronka.pl/pl/karmy

Właściwy skład zdrowej karmy

Gotowy pokarm to w dzisiejszych czasach praktyczny wybór, który ułatwia mądrą opiekę nad czworonogiem. Warto rozważyć wprowadzenie suchej karmy do codziennego jadłospisu psa. To idealne wyjście dla zapracowanych, które wymaga jedynie odmierzenia właściwej porcji i podania jej pupilowi. Czas, który zaoszczędziłeś na przygotowanie pożywienia, poświęć na spacer z czworonogiem. Nim zdecydujesz się na konkretny rodzaj i markę karmy, sprawdź jej skład.

Co powinno znaleźć się w zdrowej i smacznej karmie dla psa? Na pewno solidna porcja mięsa pochodzenia zwierzęcego – to jeden z najważniejszych produktów, na których opiera się dieta czworonogów. Pamiętaj, że energiczny pupil potrzebuje nie tylko cennego białka – witaminy i minerały to również gwarancja zdrowia i znakomitej formy na długie lata.

Wybieraj wyłącznie sprawdzone rozwiązania – karmy dla psa, cenione przez hodowców i weterynarzy, znajdziesz w sklepach Biedronka. Pies, który chętnie spożywa właściwy pokarm, jest pełen sił i zapału do codziennych, aktywnych spacerów. Zwykle już „na pierwszy rzut oka” można rozpoznać czworonoga karmionego w nieprawidłowy sposób: senne, pozbawione energii zwierzę snuje się z kata w kąt lub przeciwnie: bywa głośne, nadaktywne, a nawet agresywne.

Jakich wartości odżywczych potrzebuje pies?

Warto zdecydować się na karmę, która dostarczy pupilowi odpowiednią dawkę witaminy A. Dzięki jej właściwościom pies może liczyć na doskonały wzrok i wyraźne widzenie w różnych okolicznościach (np. po zmroku). Witamina pozwala zachować błyszczącą, mocną sierść i zdrową skórę – zapobiega m.in. komplikacjom związanym z drapaniem.

Silny, dobrze zbudowany układ kostny i mięśniowy zapewni psu witamina D w codziennej diecie. Dobroczynny składnik pozwoli czworonogowi jak najdłużej cieszyć się sprawnymi stawami i prowadzić aktywny tryb życia.

Witamina E w pożywieniu to gwarancja sprawnego układu immunologicznego, który chroni przed zachorowaniem. Wykazuje również działanie antyoksydacyjne, spowalnia procesy starzenia komórkowego i przeciwdziała szkodliwemu wpływowi zanieczyszczenia środowiska na zdrowie pupila.

Mięso wysokiej jakości w diecie psa stanowi bogate (i podstawowe) źródło cennego białka. Składnik pełni wiele pożytecznych ról w organizmie, m.in. wspomaga procesy trawienne, wzmacnia naturalną odporność czworonoga, dodaje mu sił i energii.

Gotowe karmy dla psa – zwłaszcza suche – łatwo dzieli się na porcje odpowiedniej wielkości. Dzięki temu bez trudu ocenisz, ile i jakie składniki odżywcze pupil otrzymuje każdego dnia. To praktyczny sposób zapobiegania nadwadze, która negatywnie wpływa na zdrowie i jakość życia czworonogów.

21.06.2016