Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Airedale Terrier
Inne nazwy: waterside terier Airedale terrier to rasa należąca do terierów, w sekcji terierów wysokonożnych o typie wilkowatym. Airedale terriery pochodzą z Anglii, gdzie wykorzystywano je do polowań na wydry, co nadal uwidacznia się w ich zamiłowaniu do wody. Nazywane królami terierów, bardzo odważne, ruchliwe, przyjaźnie nastawione, nie mają w zwyczaju szczekania bez powodu. Lubią dzieci, świetnie sprawdzą się jako psy rodzinne, bywają jednak uparte i przejawiają skłonności do samodzielnych wypraw. W czasie I i II wojny światowej wykorzystywane jako psy sanitarne i łącznościowe, nadal często używane bywają w policji i ratownictwie. Airedale terrier to prawdopodobnie mieszanka wymarłego black and tan teriera z otterhoundem i colllie.