Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Akita
Inne nazwy: akita inu Akita to rasa należąca do szpiców i psów pierwotnych. Cechy charakterystyczne rasy Akita pochodzi z Japonii, gdzie pierwotnie używano jej do walk psów oraz polowań na grubą zwierzynę. Efektowna, masywna sylwetka oraz charakterystycznie osadzone uszy wyróżniają ją na tle innych psów typu japońskiego. Ciężki charakter, pełen sprzeczności – z jednej strony silne, z drugiej delikatne. Niezależne, władcze, wykazujące skłonność do dominacji. Wymagają stanowczego, lecz łagodnego podejścia. Ciekawostki Przodkami Akity są przybyłe być może nawet kilkanaście tysięcy lat p.n.e psy przeznaczone do polowań, natomiast za ich bezpośredniego protoplastę uznaje się nieistniejącego już nippona inu. Akita są uznawane za narodowego psa Japonii, a w przeszłości stanowiły elitarną grupę psów zarezerwowanych dla samurajów. II wojna światowa sprawiła, że niemal doszczętnie wyginęły, jednak próby odbudowy populacji okazały się sukcesem.