Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Akita amerykańska
Inne nazwy: duży japoński pies Akita amerykańska to rasa należąca do szpiców i psów pierwotnych. Cechy charakterystyczne rasy Duże, umięśnione i harmonijnie zbudowane psy. Pierwotnie używane do polowań i walk. Ich rodowód przez bardzo długi czas, aż do II wojny światowej, związany był z dziejami akity japońskej, następnie trafiły do USA, gdzie nabrały współczesnego kształtu. Są to psy władcze, przejawiające skłonności do dominacji, dlatego potrzebują konsekwentnego właściciela, który jest w stanie przekonać psa o swojej wyższości w hierarchii. Bardzo odważne, wierne, nieufne w stosunku do obcych. Ciekawostki Akita amerykańska jest połączeniem akity japońskiej z psami tosa, owczarkami niemieckimi i mastiffami, przez co jest silniejsza i bardziej waleczna. W Japonii zakazano tego typu krzyżówek, jednak w sposób szczególny przypadły one do gustu amerykańskim żołnierzom, którzy masowo wywozili je z Japonii do USA, gdzie cieszyły się ogromną popularnością oraz uległy rozpowszechnieniu. Obecnie psy obu ras znacząco się różnią.