Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Alaskan Malamute
Alaskan malamute to rasa należąca do szpiców i psów pierwotnych typu wilkowatego. Cechy charakterystyczne rasy Nazwa Alaskan malamute pochodzi od miejsca, z którego wywodzą się psy tej rasy oraz od plemienia Malamutów, które pierwotnie używało ich jako psów zaprzęgowych do transportowania ładunków. W związku ze swoim przeznaczeniem są to psy silne, wytrzymałe, odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Cechą rozpoznawczą jest bardzo efektowna i puszysta szata. Bardzo przyjacielskie w stosunku do ludzi, do innych psów – już niekoniecznie. Jednakowym uczuciem obdarzają wszystkich członków rodziny. Wymagają solidnej dawki ruchu. Ciekawostki Psy te zaliczane są do ras pierwotnych, co oznacza że ich rodowód jest bardzo stary, a genotyp bardzo zbliżony do tego, jaki charakteryzuje dziko żyjące wilki. Stało się tak, ponieważ właściwie nie zdarzały się krzyżówki między nimi a psami innych ras. Alaskan malamute są bezkonkurencyjne na tle innych psów odnośnie cech takich jak siła i wytrzymałość, w związku z czym nie było takiej potrzeby.