Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Alpejski gończy krótkonożny
Inne nazwy: Alpejski jamniko-gończy Alpejski gończy krótkonożny to rasa należąca do posokowców. Cechy charakterystyczne rasy Alpejskie gończe krótkonożne pochodzą z niemieckojęzycznego obszaru Alp, gdzie używano ich do polowań w trudnych, górskich warunkach, głównie do chwytania tropów. Z wyglądu przypominają połączenie psów gończych z jamnikami, którym w zasadzie są. Sierść krótka i gładka, poza szyją i ogonem. Mogą być wykorzystywane jako psy do towarzystwa, jednak ze względu na walory użytkowe hodowane przede wszystkim przez myśliwych. Przyjacielskie, lecz nieufne w stosunku do obcych. Cierpliwe w stosunku do dzieci. Ciekawostki Współczesne alpejskie gończe krótkonożne powstały w wyniku krzyżówki psów gończych i jamnika.