Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

American Staffordshire Terrier
Inne nazwy: Amstaff American Staffordshire Terrier to rasa należąca do grupy terierów w typie bull. Obdarzone wspaniałą muskulaturą, bardzo silne, energiczne i wytrzymałe. W związku z pierwotnym przeznaczeniem, niewłaściwie prowadzone lub pochodzące z niepewnego źródła, przejawiają skłonności do bójek i agresji, dlatego wymagają doświadczonego i konsekwentnego właściciela, który musi pokazać, że to on jest przywódcą stada. W takim wypadku są łagodne, towarzyskie oraz opiekuńcze i całkowicie oddane. Przodkami amstaffów są wielkie molosy, używane w starożytnej Anglii do pędzenia bydła. Wraz z rozwojem epoki przemysłowej dużą popularność zyskały wypełniające wolny czas robotników walki psów z osobnikami własnego gatunku lub innymi zwierzętami. Wkrótce tego typu pojedynki stały się popularne także za Oceanem. Potrzebne były do nich osobniki wyjątkowo silne, waleczne, odporne na ból, cechujące się mocnymi szczękami. W taki sposób, w wyniku licznych krzyżówek, powstały amstaffy.