Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Amerykański spaniel dowodny
Inne nazwy: American Water Spaniel Amerykański spaniel dowodny to rasa należąca do psów aportujących, płochaczy i psów wodnych. Cechy charakterystyczne rasy Amerykańskie spaniele dowodne zostały wyselekcjonowane w Stanach Zjednoczonych przede wszystkim w celu aportowania upolowanego uprzednio ptactwa wodnego. Ich powstanie jest wynikiem potrzeby wyhodowania psa w lepszym stopniu dostosowanego do amerykańskiego środowiska polowań niż ma to miejsce w przypadku ich europejskich przodków. Średniej wielkości. Cechuje je charakterystyczna, lokowana szata, które zapewnia dobrą izolację przed zimnem. Przyjazne usposobienie, nie wykazują agresji. Nieco uparte, jednak pojętne. Poprzez dużą potrzebę przestrzeni i ruchu, nie nadają się do życia w mieszkaniu. Ciekawostki Amerykańskie spaniele dowodne są wynikiem krzyżówki irish water spaniela, Curly Coated Retrievera oraz prawdopodobnie angielskich spanieli wodnych.