Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Appenzeler sennenhund
Inne nazwy: Pies górski z Appenzell Appenzeller sennenhund to rasa należąca do psów pasterskich. Appenzeller to pies wywodzący się ze Szwajcarii, gdzie używa się go do pilnowania i zaganiania bydła. Energiczny i pracowity, posłuszny, chętnie towarzyszący właścicielowi przy jego codziennych aktywnościach. Świetnie sprawdza się jako pies rodzinny. Nie nadaje się do mieszkania w bloku, natomiast do domu z dużym ogrodem - jak najbardziej. Inteligentny i skory do nauki, bywa niestety uparty. Appenzeller to jedna z czterech ras szwajcarskich psów pasterskich. Wszystkie są do siebie bardzo podobne. Appenzellera wyróżnia na ich tle długi, zakręcony, charakterystycznie noszony na udzie ogon. Psy z wszystkich tych ras wywodzą się z molosowatych psów towarzyszących legionom Juliusza Cezara podczas ich wędrówki przez szwajcarską cieśninę św. Bernarda, które na przestrzeni wieków krzyżowały się z zaganiającymi bydło owczarkami.