Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Ariegeois
Inne nazwy: Briquet du Midi Ariegois należy do psów gończych średniej wielkości. Cechy charakterystyczne rasy Ariegois pochodzą z francuskiej części Pirenejów, gdzie używa się ich do polowań na zające w suchych, górskich warunkach. Średnich rozmiarów, lekkiej budowy. Umaszczenie białe w czarne łaty. Wytrzymałe, zdyscyplinowane, podatne na szkolenia. Charakteryzują się doskonałym węchem. Wierne i spokojne, darzą uczuciem wszystkich członków rodziny. Raczej nie zdarza im się także wchodzić w konflikt z innymi psami. Wymagają chociaż jednego dłuższego niż godzinę spaceru w tygodniu. Poza Francją stosunkowo mało popularne. Ciekawostki Ariegois powstały z krzyżówki Gascon Saintongeois i dużego gończego gaskońskiego.