Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Australian Silky Terrier
Inne nazwy: australijski silky terier, sydney silky Australian Silky Terrier to rasa należąca do grupy terierów w typie miniaturowym. Psy te pochodzą z Australii, gdzie ich bezpośrednich przodków wykorzystywano do tępienia szczurów i węży. Sam silky terrier pełnił zazwyczaj jedynie funkcje psa do towarzystwa. Te niewielkie pieski świetnie nadają się na rodzinnego pupila, lubią dzieci i są zawsze skore do zabaw. Z wyglądu przypominają znacznie bardziej popularnego yorkshire terriera. Wymagają dużej dawki ruchu i uwagi, lubią stawiać na swoim, łatwo adaptują się do nowych warunków. Wyróżnia je piękna, długa, jedwabista sierść, skąd wzięła się ich nazwa. Australian silky terier powstał dopiero na początku XIX wieku w wyniku krzyżówki Dandie Dinmont teriera, teriera szorstkowłosego i australijskiego oraz yorkshire terriera, a jego losy nierozwiązalnie skojarzone są z Tasmanią i Londynem.