Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Barak
Inne nazwy: gończy bośniacki szorstkowłosy Barak to rasa należąca do psów gończych. Cechy charakterystyczne rasy Baraki pochodzą z terenów dzisiejszej Bośni, gdzie używano ich jako psów myśliwskich oraz posokowców. Średniej wielkości, o proporcjonalnym, dobrze zbudowanym korpusie. Długa, kosmata sierść w kolorach pszenicznych i czerwonych oraz szarawych. Są to psy odważne i wytrwałe. Potrzebują przestrzeni, dlatego nie nadają się do życia w mieście. Wierne, radosne i serdeczne. Wierne i oddane swojemu właścicielowi, jak i całej jego rodzinie. Jak na psy myśliwskie przystało są żywe, odważne i wytrwałe. Ciekawostki Przodkami baraków były prawdopodobnie molosy, włoskie psy myśliwskie oraz lokalne rasy.