Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Basset artezyjsko-normandzki
Basset artezyjsko-normandzki to rasa należąca do psów gończych typu jamnikowatego. Cechy charakterystyczne rasy Bassety artezyjsko-normandzkie pochodzą z Francji, gdzie wykorzystywano je głównie w polowaniach na drobną zwierzynę. Są to psy o wydłużonej, zwartej sylwetce, kształt ich głowy przypomina natomiast czaszkę dużego gończego normandzkiego. Łagodne i cierpliwe, nawet w stosunku do małych dzieci. Są wspaniałymi towarzyszami rodziny, źle znoszą samotność. Wymagają dużo ruchu. Ciekawostki Rasa jest wynikiem krzyżówki łagodnych i nieco ociężałych bassetów normandzkich oraz lżejszych i zwinniejszych bassetów artezyjskich. Ich przodkami były natomiast duże psy gończe. Co ciekawe, krótkonożność rasy nie wynika z krzyżowania z innymi bassetami, lecz jest wynikiem mutacji genetycznej.