Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Basset bretoński
Inne nazwy: Basset Fauve de Bretagne Basset bretoński to rasa należąca do psów gończych. Cechy charakterystyczne rasy Basset bretoński pochodzi z Francji, gdzie używa się go do polowań na niewielkie zwierzęta, głownie króliki. Średniej wielkości, charakteryzuje się długim tułowiem i stosunkowo krótkimi nogami. Umaszczenie złote. Bardzo żywy i przyjazny. Posiada ogromne pokłady energii, dlatego trzeba zadbać o zapewnienie mu wielu form aktywności. Wierny i oddany, źle znosi samotność. Ciekawostki Basset bretoński był wykorzystywany do polowań przede wszystkim w grupach składających się z czterech osobników, co pozwalało na maksymalne wykorzystanie jego możliwości oraz zapewniało największą skuteczność łowów. Basset bretoński powstał w wyniku krzyżówki gryfona fauve de bretagne z innymi bassetami.