Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Bearded Collie
Inne nazwy: Beardie, Highland Collie Bearded collie to rasa należąca do psów pasterskich i zaganiających. Beardie pochodzą ze Szkocji, gdzie wykorzystywano je do zaganiania owiec i stróżowania. Charakteryzuje je długa, efektownie prezentująca się, kosmata sierść, która świetnie zabezpiecza przed chłodem i deszczem. Są to psy bardzo inteligentne i łagodne, lubią dzieci i świetnie sprawdzą się w przypadku niedoświadczonych hodowców. Są odporne na choroby i niewybredne w wyborze pożywienia. Z łatwością adaptują się do różnych warunków oraz szybko i chętnie się uczą. Psy tej rasy to nie tylko świetny wygląd. Świetnie sprawdzają się także jako psy policyjne, są nieocenione w poszukiwaniu ofiar pod gruzami, z czego często korzystają ekipy ratunkowe. Nieznane jest dokładne pochodzenie rasy. Jedna z teorii prowadzi do naszego kraju - wg niej beardie jest bezpośrednim potomkiem polskiego owczarka nizinnego.