Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Bedlington Terrier
Inne nazwy: Rothbury Terrier Bedlington terrier to rasa należąca do terierów wysokonożnych o typie wilkowatym. Psy te pochodzą z północnej Anglii, gdzie wystawiano je w wyścigach oraz używano w celu tępienia szczurów w domach i kopalniach. Nie można pomylić ich z żadną inną rasą – ostrzyżone przypominają połączenie charta z owcą. Jak na teriera przystało, bardzo żywiołowe i wojownicze wobec innych psów, w domu natomiast są zazwyczaj oazą spokoju, wymagają jednak odpowiedniego podejścia od szczenięcia. Sylwetka bedlinton terriera początkowo znacznie różniła się od współczesnej. Przede wszystkim posiadały one znacznie krótsze nogi i szyję. Wszystko zmieniło się, kiedy zostały dostrzeżone przez arystokrację, która chcąc zrobić z nich przede wszystkim psy do towarzystwa, przeprowadzała selekcję, w wyniku której przyjęły one obecną formę. Obecny Bedlington terrier to mieszanka dandie dinmont terriera, pudla, otterhounda, bulteriera oraz wielu innych ras.