Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Biały owczarek szwajcarski
Biały owczarek szwajcarski to odmiana owczarka niemieckiego. Pies pasterski typu wilkowatego. Rasa uznawana od lat 60. XX wieku. Białe owczarki szwajcarskie nieuznawane były wcześniej za rasowe ze względu na jednolicie białe umaszczenie, niemieszczące się we wzorcu rasy typowego owczarka niemieckiego. Jego historia nierozerwalnie związana jest z USA i Kanadą, oraz ze Szwajcarią, do której trafił ze wspomnianych dwóch krajów, rozprzestrzeniając się po całej Europie. Odważne, inteligentne, pełne werwy, świetnie dla rodzin z dziećmi. Szybko uczą się nawet skomplikowanych zadań. Wierne, wrażliwe, bardziej zrównoważone od owczarka niemieckiego. Szczególną popularnością cieszy się hodowla białego owczarka szwajcarskiego w USA, dokąd trafiły za sprawą fascynacji Anne Tracy, którą podczas pobytu w Niemczech zachwyciły białe owczarki z prywatnej hodowli rodu Hohenzollernów.