Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Border Collie
Border collie to rasa należąca do psów pasterskich i zaganiających o typie wilkowatym. Border collie to psy średniej wielkości, o proporcjonalnej budowie. Pochodzą z pogranicza Anglii i Szkocji, gdzie używane były do zaganiania owiec. Jest to jedna z najbardziej inteligentnych ras, wykazująca się chęcią pracy oraz dużą potrzebą ruchu. Bardzo energiczne, wymagają dużo uwagi, przez co nie są odpowiednie dla osób mało aktywnych. Przypuszcza się, że wszystkie angielskie psy pasterskie, w tym border collie, pochodzą z krzyżówek masywnych psów obronnych, które przybyły na Wyspy wraz ze starożytnymi legionami rzymskimi, z przywiezionymi tutaj przez wikingów, przeznaczonymi do zaganiania owiec, szpicami. Niesamowita inteligencja i potrzeba ruchu sprawiają, że używane są często jako psy tropiące i policyjne, można spotkać je w służbach celnych i ekipach ratunkowych. Świetnie sprawdzają się także przy różnego rodzaju terapiach dla potrzebujących.