Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Border Terrier
Border terrier to rasa należąca do terierów wysokonożnych o typie wilkowatym. Border terriery pochodzą z pogranicza Anglii i Szkocji, gdzie od setek lat wykorzystywano je do polowań na lisy i kuny. Ich obecny rozmiar jest do tego idealny, ponieważ są odpowiednio duże, żeby nadążyć za koniem i wystarczająco małe, aby zmieścić się w lisiej norze. Są najsilniejsze i najbardziej wytrwałe ze wszystkich terierów. Jak na teriera przystało, border terriery są bardzo żywe, uwielbiają ruch i spacery. Są posłuszne, niekonfliktowe i bardzo szybko się uczą. Bardzo łagodne, w stosunku do dzieci wykazują się dużą cierpliwością. Niezwykle wesołe i oddane, wyjątkowo zdrowe i długowieczne. Sierść border terrierów jest najbardziej zbliżona do pierwotnego dla terierów rodzaju włosia. Prawdopodobnie ich bezpośrednimi przodkami był wymarłe obecnie teriery staroangielskie.