Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Braque d'Auvergne
Inne nazwy: wyżeł z Owernii Braque d’Auvergne to rasa należąca do wyżłów kontynentalnych w podsekcji psów typu gończego. Cechy charakterystyczne rasy Braque d’Auvergne pochodzą z centralnej Francji, gdzie używano ich w charakterze psa myśliwskiego, głównie do polowań na bażanty, kaczki i kuropatwy. Są to psy czarno-białe nakrapiane, średniej wielkości. Bardzo szybkie i zwinne. Inteligentne, szybko się uczą. Świetnie sprawdzają się także w charakterze psów rodzinnych – łatwo przywiązują się do wszystkich członków rodziny i lubią dzieci. Ciekawostki Przodkami braque d’Auvergne są prawdpodbnie rozwijające się w izolacji dawne wyżły francuskie. Wiele wskazuje na to, że w ich żyłach krąży także domieszka krwi pointerów angielskich.