Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Braque de l'Ariege
Braque de l'Ariege to rasa należąca do wyżłów kontynentalnych. Cechy charakterystyczne rasy Braque de l'Ariege pochodzą z francuskich Pirenejów, gdzie wykorzystuje się je przy polowaniach. Stosunkowo duże, proporcjonalnej budowy. Obdarzone doskonałym węchem, bardzo żywiołowe, szybkie i temperamentne. Odpowiednie do praktycznie wszystkich rodzajów polowań. Bardzo niezależne, jednakowoż podatne na szkolenie. Potrzebują regularnej aktywności. Poza Francją uznaje się je za rasę unikalną i rzadko spotykaną. Ciekawostki Braque de l'Ariege są prawdopodobnie wynikiem krzyżówki wyżła hiszpańskiego z Burgos z wyżłem włoskim krótkowłosym. Nieomal nie wyginęły w trakcie II wojny światowej.