Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Braque du Bourbonnais
Inne nazwy: wyżeł Bourbonnais Braque du Bourbonnais to rasa należąca do wyżłów. Cechy charakterystyczne rasy Pochodzą z francuskiej Burbonii, gdzie używano ich do polowań. Średniej wielkości, dobrze i proporcjonalnie zbudowane, o szlachetnej postawie. Opanowane, czujne i dokładne, a także kochające i wierne, przez co świetnie nadają się na psy rodzinne. Żywe i energiczne, potrzebują właściciela, który potrafi stanowczo zaakcentować, kto w obustronnych relacjach jest panem, co odpłacają wiernością i oddaniem. Ciekawostki Braque du Bourbonnais to rasa stosunkowo stara i występuje na różnego rodzaju ilustracjach sprzed nawet kilkuset lat. Pierwsze z nich pochodzą aż z okresu Reneseansu.