Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Braque Saint-Germain
Inne nazwy: wyżeł st. Germain Braque Saint-Germain to rasa należąca do wyżłów kontynentalnych. Cechy charakterystyczne rasy Pochodzą z Francji, gdzie - podobnie jak inne wyżły francuskie – wykorzystywano je przy polowaniach. Proporcjonalnej budowy z dominującą białą szatą, na której widoczne są pomarańczowe, nieregularnej wielkości łaty. Bardzo żywe, energiczne, wykazujące się niebywałym wręcz zapałem do pracy. Z reguły posłuszne, podatne na tresurę. Jak na psy myśliwskie przystało – potrzebują sporej dawki ruchu. Nie nadają się do mieszkania w bloku. Ciekawostki Braque Saint-Germain są przodkami angielskiego pointera, który stanowił prezent dla króla Francji – Karola X oraz wyżła pirenejskiego.