Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Drentse Patrijshound
Inne nazwy: holenderski pies na kuropatwy Drentse Patrijshound to rasa należąca do wyżłów i seterów. Cechy charakterystyczne rasy Drentse Patrijshound pochodzą z Holandii, gdzie wykorzystuje się je do polowań na drobną zwierzynę, w głównej mierze króliki, bażanty i kuropatwy, na co wskazuje ich inna nazwa. Średniej wielkości, dobrze zbudowane. Cechuje je ładna sierść i charakterystyczne frędzle na uszach. Niezwykle inteligentne, bardzo szybko się uczą. Wierne i oddane swojemu właścicielowi. Potrzebują zajęcia i sporej dawki ruchu, dlatego nie nadają się dla kogoś, kto może określić siebie mianem kanapowca. Ciekawostki Drentse Patrijshound wywodzą się prawdopodobnie z tej samej linii co zdecydowanie bardziej popularne spaniele czy setery. Należą do ras bardzo rzadko spotykanych.