Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Jamnik długowłosy miniaturowy
Miniaturowa odmiana jamnika, z długą, lśniącą sierścią. Krajem pochodzenia jamników są Niemcy, a charakterystyczna sylwetka ułatwiała im udział w polowaniach i wypłaszaniu zwierzyny z nory. O myśliwskim rodowodzie świadczy ich osobowość: są żywe, uwielbiają ruch, biegają z zadziwiającą na swoją posturę zwinnością. Są niezależne i nie lubią się podporządkowywać, przez co wymagają odpowiedniego podejścia. Powstały teorie, wg których jamniki są rasą wywodzącą się ze starożytnego Egiptu, o czym świadczyć miały wizerunki niewielkich psów o posturze przypominającej jamniki znalezione w prastarych, egipskich grobowcach. Większość naukowców uważa jednak, że zbyt dalekim jest myślenie o nich jako o jamnikach, a nie po prostu o innych psach z wydłużonym tułowiem i małymi nóżkami. Jamniki długowłose miniaturowe powstały w dużej mierze w wyniku krzyżówek krótkowłosych odmian z cocker spanielami i długowłosymi płochaczami.