Psy rasowe na Psiaki.net

Rasy psów

Na stronie prezentujemy wyłącznie rasy psów zatwierdzone w Polsce.

Wkrótce, w poszczególnych opisach znajdziesz informacje o tym, jakie rasy psów są najpopularniejsze, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególne rasy, zarówno, jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter czworonoga.

Zachęcamy też do współtworzenia działu psy rasowe przez hodowców i sklepy z karmą i akcesoriami dla psów, których dane zostałyby zamieszczone pod opisem.

Wróć do listy ras w grupie

Jamnik krótkowłosy króliczy
Przypuszczalną ojczyzną jamników są Niemcy, o czym świadczą jeszcze XIV-wieczne zapiski. Przez wieki były wykorzystywane w głównej mierze do polowań na lisy i borsuki, a mniejsze z nich - na króliki i gronostaje, za którymi, dzięki charakterystycznej posturze: niskiemu, znacznie wydłużonemu korpusowi i skróconym łapom, mogły wbiegać do samej nory. Jamniki krótkowłose są pierwotną odmianą jamników. W związku z myśliwskim przeznaczeniem, bywają bardzo żywe, uwielbiają ruch i kopanie, co w przypadku niewłaściwego wychowania może oznaczać katastrofę dla naszego ogródka. Bardzo niezależne, nie sprawdzą się jeżeli od psa oczekujemy przede wszystkim posłuszeństwa. Jamnik krótkowłosy króliczy to jedna z najmniejszych odmian jamników. Jamniki postrzegane są często jako symbol Niemiec, a oficjalną maskotką Igrzysk Olimpijskich w Monachium był piesek tej rasy o imieniu Waldi.