Psy rasowe na Psiaki.net

Aktualności

pierwsza poprzednia 1 ... 4 5 6 7 następna ostatnia
Czy warto zabierać psa na wakacje? 28 lipca 2015

Przyszły wakacje i znów stajesz przed dylematem – co zrobić z psem na czas Twoje urlopu. Twoje serce krwawi na samą myśl o zostawieniu pupila pod opieką kogoś obcego w hotelu dla zwierząt, czy nawet oddania go na przechowanie do rodziców czy znajomych.

Czytaj całość »

Dlaczego warto założyć na psa sweterek? 12 czerwca 2015

Nad tym, czy kupić swojemu zwierzakowi ubranie zastanawia się wielu właścicieli piesków, głównie małych ras. Takie psy jak Maltańczyk, Jamnik, York, Buldog czy bardzo malutki Chihuahua znane są z niskiej odporności na zimno.

Czytaj całość »

Jak bawić się z psem, czyli kilka słów w o psich sportach 27 marca 2015

Uprawiamy sport. Biegamy, pływamy, jeździmy na rowerze. Wraz z nastaniem wiosny coraz chętniej i częściej. Jak jednak sprawić, by z tego typu aktywności fizycznej skorzystał również nasz czworonożny pupil?

Czytaj całość »

Niebezpieczne rasy psów 24 marca 2015

Niebezpieczne rasy psów zostały w Polsce wyodrębnione w specjalnym rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych i administracji. Spis ten miał na celu zapewnienie bezpieczeństwa ludziom oraz innym zwierzętom.

Czytaj całość »

Odrobaczanie psa i kota – co warto wiedzieć? 18 marca 2015

Każdy właściciel psa lub kota powinien pamiętać o regularnym odrobaczaniu swojego zwierzęcia. Choroby pasożytnicze są w szczególności groźne dla młodych szczeniąt i kociąt i mogą nawet skończyć się ich śmiercią. Odrobaczanie jest ważne zarówno w przypadku zwierząt wychodzących, jak i niewychodzących.

Czytaj całość »

Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne u psów 16 marca 2015

Każdy właściciel psiaka powinien pamiętać o tym, aby przeprowadzać u niego regularne zabiegi pielęgnacyjne. Dzięki temu zwierzę będzie mogło być czystsze i zdrowsze, ponieważ odpowiedni poziom higieny pozwala na zapobieganie różnego rodzaju schorzeniom.

Czytaj całość »

Ratownictwo weterynaryjne 16 marca 2015

Ratownictwo weterynaryjne powinno działać tak, jak pogotowie medyczne dla ludzi. Niestety w Polsce istnieją tylko trzy karetki dostosowane do przewozu zwierząt. Dlatego warto, by każdy właściciel dowiedział się, jak może pomóc swojemu pupilowi w razie wypadku.

Czytaj całość »

„Wiosna ach to ty”, czyli o przygotowaniu pupila do wiosny 11 marca 2015

Początek marca to wyjątkowy czas, gdy wszystko powoli budzi się do życia, rośnie i rozkwita. To również czas, w którym postanawiamy wrócić do formy po zimie i zadbać o siebie przed „sezonem bikini”. We wszystkich tych przygotowaniach nie zapominajmy jednak o naszych czworonogach, które również chcą dobrze wyglądać w nowym sezonie.

Czytaj całość »

Jak zostać przywódcą stada. Sposób Cesara, aby... 04 lutego 2015

Autor swoją karierę rozpoczynał w Meksyku, gdzie często przebywał na farmie należącej do dziadka. Właśnie tam zaczął fascynować się naturą i obserwacją świata zwierząt. Później zamieszkał w USA i tam założył Centrum Psychologii Psa.

Czytaj całość »

Nieświeży psi oddech 25 stycznia 2015

Zdrowe zęby i świeży oddech są wizytówką każdego człowieka. Wbrew pozorom rzecz ta dotyczy nie tylko ludzi. Jeśli Twój pies ma nieprzyjemny zapach z pyszczka, a Ty bagatelizujesz ten problem, bo wydaje ci się zbyt błahy i uważasz, że taka psia natura – jesteś w błędzie.

Czytaj całość »

pierwsza poprzednia 1 ... 4 5 6 7 następna ostatnia