Psy rasowe na Psiaki.net

Aktualności

pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna ostatnia
Jak bawić się z psem, czyli kilka słów w o psich sportach 27 marca 2015

Uprawiamy sport. Biegamy, pływamy, jeździmy na rowerze. Wraz z nastaniem wiosny coraz chętniej i częściej. Jak jednak sprawić, by z tego typu aktywności fizycznej skorzystał również nasz czworonożny pupil?

Czytaj całość »

Niebezpieczne rasy psów 24 marca 2015

Niebezpieczne rasy psów zostały w Polsce wyodrębnione w specjalnym rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych i administracji. Spis ten miał na celu zapewnienie bezpieczeństwa ludziom oraz innym zwierzętom.

Czytaj całość »

Odrobaczanie psa i kota – co warto wiedzieć? 18 marca 2015

Każdy właściciel psa lub kota powinien pamiętać o regularnym odrobaczaniu swojego zwierzęcia. Choroby pasożytnicze są w szczególności groźne dla młodych szczeniąt i kociąt i mogą nawet skończyć się ich śmiercią. Odrobaczanie jest ważne zarówno w przypadku zwierząt wychodzących, jak i niewychodzących.

Czytaj całość »

Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne u psów 16 marca 2015

Każdy właściciel psiaka powinien pamiętać o tym, aby przeprowadzać u niego regularne zabiegi pielęgnacyjne. Dzięki temu zwierzę będzie mogło być czystsze i zdrowsze, ponieważ odpowiedni poziom higieny pozwala na zapobieganie różnego rodzaju schorzeniom.

Czytaj całość »

Ratownictwo weterynaryjne 16 marca 2015

Ratownictwo weterynaryjne powinno działać tak, jak pogotowie medyczne dla ludzi. Niestety w Polsce istnieją tylko trzy karetki dostosowane do przewozu zwierząt. Dlatego warto, by każdy właściciel dowiedział się, jak może pomóc swojemu pupilowi w razie wypadku.

Czytaj całość »

„Wiosna ach to ty”, czyli o przygotowaniu pupila do wiosny 11 marca 2015

Początek marca to wyjątkowy czas, gdy wszystko powoli budzi się do życia, rośnie i rozkwita. To również czas, w którym postanawiamy wrócić do formy po zimie i zadbać o siebie przed „sezonem bikini”. We wszystkich tych przygotowaniach nie zapominajmy jednak o naszych czworonogach, które również chcą dobrze wyglądać w nowym sezonie.

Czytaj całość »

Jak zostać przywódcą stada. Sposób Cesara, aby... 04 lutego 2015

Autor swoją karierę rozpoczynał w Meksyku, gdzie często przebywał na farmie należącej do dziadka. Właśnie tam zaczął fascynować się naturą i obserwacją świata zwierząt. Później zamieszkał w USA i tam założył Centrum Psychologii Psa.

Czytaj całość »

Nieświeży psi oddech 25 stycznia 2015

Zdrowe zęby i świeży oddech są wizytówką każdego człowieka. Wbrew pozorom rzecz ta dotyczy nie tylko ludzi. Jeśli Twój pies ma nieprzyjemny zapach z pyszczka, a Ty bagatelizujesz ten problem, bo wydaje ci się zbyt błahy i uważasz, że taka psia natura – jesteś w błędzie.

Czytaj całość »

Kilka słów o otyłości u psów 19 stycznia 2015

Podobnie jak u ludzi, otyłość u psów stała się alarmującym problemem i swoistą chorobą XXI wieku. Weterynarze ostrzegają: Ponad 2/3 psów ma nadwagę lub jest otyłych.

Czytaj całość »

Pomóżmy chorym psiakom 14 stycznia 2015

Tym razem chcemy Was zachęcić do udzielenia pomocy chorym psiakom, dla których serwis siepomaga.pl zorganizował zbiórki. Wszystkie zbiórki dla zwierzaków są dostępne w zakładce "zwierzęta", my natomiast wskazujemy kilka pilnych, bo kończących się już wkrótce zbiórek

Czytaj całość »

pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna ostatnia